Ana sayfa Anne & Bebek Akıllı Çocuk Saatleri İle Çocuğum Ne Kadar Güvende?

Akıllı Çocuk Saatleri İle Çocuğum Ne Kadar Güvende?

PAYLAŞ

Çocuklar büyüdükçe anne babaların aklında tek bir soru oluyor: Acaba çocuğumuz dışarıda güvende olacak mı?

Teknolojinin ilerlemesiyle bu soru işaretleri de zamanla ortadan kalkmakta. Henüz çocuğum çok küçük telefon kullanamaz ama okula gittiğinde onu nasıl takip edebilirim diye düşünüyorsanız artık cevabı akıllı çocuk saatleri.

Bu yeni nesil akıllı çocuk saatleri sayesinde çocuğunuzu akıllı cihazınızdan kontrol edebilir, istediğiniz bölgeler dışına çıkmasını engelleyebilir, acil durumlarda mesaj alabilirsiniz. Acil durumlarda çocuğunuz akıllı saatinde bulunan SoS düğmesine basarak size mesaj gönderebilir siz de anında çocuğunuzun konum bilgisine ulaşırsınız. Aynı zamanda sesli mesaj göndererek de durumundan sizi haberdar edebilir.

Çocukların seveceği renklerde tasarlanmış olan bu akıllı saatler, aynı zamanda sade bir tasarıma sahip. Dışarıdan bakıldığında çok pahalı bir saat gibi değil sıradan bir bileklik gibi görünüyor. Bu sayede çalınma, hırsızlık gibi durumların önüne geçmek amaçlanmış.

Akıllı saatlerin en önemli özelliklerinden bir diğeri de rehber tanımlayabiliyor olmanız. Çocuğunuz sizin belirlediğiniz kişiler dışındakilerle kesinlikle iletişim kuramaz, yabancı birileri tarafından asla aranamaz. Saatlerin şarjlarının çok çabuk bitmiyor olması ve çocuğun istediği zaman kapatamıyor oluşu da tercih edilme sebeplerinden olabilir. Sizin dışınızda saati çocuğunuzun kapatması için bir düğmesi bulunmuyor yalnızca telefonunuz üzerinden kapatabiliyorsunuz.

Diğer bir özelliği de çocuğunuz saatini kolundan çıkardığında size uyarı mesajı geliyor olması. Bu akıllı saatler sayesinde çocuğunuzun attığı her adımdan haberiniz olacak.

Günümüz şartlarında artık çocuk büyütmenin güvenlik açısından ne kadar zor olduğunu göz önünde bulundurursak bu akıllı çocuk saatlerini çok ertelemeden almanızda fayda var. Elbette ki anne babasının yanında olması gibi olmayacaktır ama en azından siz ebeveynlerin içi biraz olsun rahatlamış olacak. Pembe, mavi, yeşil ve sarı renk seçeneklerinden çocuğunuzun zevkine ve sizin bütçenize uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

https://www.novabazar.com/wiky-watch