Ana sayfa Takı ve Aksesuar Saat Orijinalliğini Nasıl Anlayabilirsiniz?

Saat Orijinalliğini Nasıl Anlayabilirsiniz?

PAYLAŞ

Gerçek bir saati tanımlama yöntemi nedir?

Cevap, saatin ayrıntıları içerisindedir. Biraz tecrübe gerektirir ve bazı durumlarda bir uzmanın veya saat üreticisinin yardımı bile gerekebilmektedir. Ancak orijinal bir saatin tanımlanması esas olarak belirli ayrıntılar için görsel olarak kontrol edilerek yapılır .

Bunlar, dış malzemenin (kasa, bilezik, taç, iticiler, vb.) yanı sıra yüzey kalitesini de içerir . Logonun boyutu, tipografisi, kadrandaki yazıların kullanımı (Swiss Made, T Swiss Made T, T <25 Swiss Made, vb.), Saat markörlerinin boyutu, kadrandaki baskı kalitesi de orijinal bir saatin belirleyici özellikleridir.

 

1.Araştırmanızı Yapın

Araştırmanızı Yapın

Bir saat satın almayı düşünmeden önce, markayla ve satın almak istenen modellerle ilgili kapsamlı araştırma yapmanız gerekir. Saat araştırmasında bu beş faktörü tanımlamaya hazır olmanız gerekiyor :

  1. Malzeme: Sahte saatlerin malzemesi, finişi ve rengi bazen hafifçe kapalı olacak.
  2. Ağırlık: Sahte saatler genellikle daha ucuz malzemelerle üretilir ve orijinalinden daha hafiftir.
  3. Yüzleri ve gravürleri yazın: Güzel saatler üzerindeki gravürler genellikle daha keskin ve daha belirgin. Tip yüzleri boyut ve şekil bakımından da farklı olabilir ve gerçekten kötü sahte saatlerin yazım hataları olacaktır.
  4. Hareketi: Dikkate değer en önemli şey, saatin hareketi. Sahte bir saat ne kadar iyi olursa olsun, gerçek şeyden daha iyi bir hareket edemez. Saat uzmanı ile görüşün ve saatin iç mekanizmalarını incelmesini sağlayın.
  5. Ses: Hareketin ne kadar iyi olduğunu söyleyebilen bir diğer faktör de saatin sesi olabilir. En güzel saatlerin son derece pürüzsüz mekanizmaları vardır; bu, daha ucuz saatler ile beklediğiniz titrek sesi çıkarmayacağı anlamına gelir.
  6. İnceleme: Sadece markalı saatler satın alın, YouTube’a gidin ve saatinize ait videoları incelemeyle karşılaştırın.

2.Satıcınızı Tanıyın

novabazar.com

Sadece saati araştırmakla kalmayıp, satıcınızı da araştırmanız gerekmektedir.

Daha pahalı olan tanıdığınız satıcıdan  saat satın almak, güvenilmeyen bir tüccardan daha ucuz bir sürüm saat almaktan daha iyidir.

Günün sonunda önemli olan satıcının garantisidir.

 

3.Garanti Bilgilerini Edinin

 

Satıcınızın fatura ile gönderimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Faturasız ürünlerin hiçbir şekilde garantisi bulunmamaktadır.

garanti belgesi

 

4.Önemli Noktalara Bakın

 

 

kampanya

1.Düşük Fiyatlar: Bir saat değerinin altında ancak kampanya ile satılabilmektedir.Örneğin 500 TL olan bir saat size kesinlikle 100 TL ye satılamamaktadır.Kampanya ile tutar en az 200 TL olmaktadır.

indirim

2.Hızlı Fırsatlar: Bir saati satın alma işlemi yapmak için acele etmeyin. Dikkatlice incelemenizde fayda vardır.