Ana sayfa Anne & Bebek Yeni Annelerin Unutmaması Gereken 10 Ürün

Yeni Annelerin Unutmaması Gereken 10 Ürün

PAYLAŞ

Yeni annelerin hamilelilik başlangıcından doğuma kadar hayatlarının en önemli odak noktası doğacak bebekleridir. Bu zorlu süreçte herşeyi bebeklerine odaklanarak yapar ve onun için herşeyin en iyisini düşünür ve almak isterler.

Tam da bu noktada yakın çevrenin tavsiyeleri ve araştırmalar sonucunda anne-bebek ürünleri için alınacaklar listesi hazırlanır. Belki de hiç kullanılmayacak şeyler bile bu listeye eklenir fakat bazı ürünler vardır ki doğumdan sonraki süreçte annelerin vazgeçilmez eşyaları haline gelir. Biz de yeni anne olacakların mutlaka alması gereken bu ürünleri 10 başlık altında aşağıda paylaşmak istedik;

bebek bakım çantası

1-Bebek Bakım Çantası

Doğumdan sonra yanınızdan hiç ayıramayacağınız ilk ürünümüz. Bebek Bakım Çantası için bebek bakım malzemelerini yanınızda taşıyabilmek için olmazsa olmaz diyebiliriz. Piyasada rengarenk ve çok farklı modellerde Bakım çantası bulabilirsiniz. Fakat çok sık kullanacağınız için çanta tercihinizde dayanıklı ve herkes tarafından kabul görmüş markaların ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Her ne pahasına olursa olsun tarzından ödün vermeyen anneler için de piyasada bolca miktarda çeşit mevcut.

bebek bezi ve ıslak mendil

2-Bebek Bezi ve Islak Mendil

Bebek bezleri ve ıslak mendiller bebeğiniz doğduğu ilk andan itibaren uzunca bir süre yoldaşınız olacaklar. Uykusuz geceleriniz de bile başucunuzdan ayıramayacağınız tam bir başyapıttır bu ikili. Yine piyasada oldukça fazla markanın ürününü market raflarında bulabilirsiniz. Bebeğinize uygun beden ve modelleri tercih etmeniz hem sizin hem de bebeğinizin konforu için önemli. Islak Mendil tercihinde de kimyasal içermeyen bebek bakımına özel ürünleri tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından önemli.

biberon

3-Biberon Seti

Bebeğiniz için biberon tercihinizde ürünün sağlıklı ve güvenli olması en fazla önem vermemiz gereken konudur. Yenidoğan bebekler için 90-120 ml’lik biberonlar uygundur. Piyasada genellikle cam, Plastik ve Silikon malzemelerden üretilmiş biberonlar mevcut. Özellikle Plastik olan biberonlarda BPA içermeyen ürünleri almanızı öneririz. Cam biberonlar kırılma ve çatlama riski olduğundan çok önerilmez. Silikon biberonlar ise hem BPA (Bisfenol A) maddesi içermediğinden hem de bebek tarafından kolay kavranabildiğinden diğer iki modele göre daha uygun bir seçim olabilir. Bunun yanında bebeğinizi ve sizi uykusuz bırakacak kolik sancılarını minimuma indirmek için çift valflı anti-kolik özelliği olan biberonları şiddetle öneririz.

emzirme sütyeni ve göğüs pedi

4-Emzirme Sütyeni

Bebeğinizi emzirirken size büyük rahatlık sağlayacak başlıca ürünlerden birisi de emzirme sütyenidir. Sütyeninizi çıkarmadan önden veya üsten açılabilir ve hızlı bir şekilde bebeğinizi besleyebilirsiniz. Özellikle pamuklu ve kalın askılı modeller oldukça kullanışlıdır.

emzirme örtüsü

5-Emzirme Minderi ve Örtüsü (önlüğü)

Emzirme önlüğü özellikle halka açık yerlerde bebeğinizi rahatça emzirmeniz için listemizdeki önemli ürünlerden birisidir. Kolayca katlanabilir ve çantanızda yer kaplamaz. Açık alanlarda bebeğinizi çevresel etkilerden korur ve bebeğinizin odaklanmasını sağlar. Bebek ürünleri satan mağaza ve online satış sitelerinde oldukça farklı modeller bulabilirsiniz.

göğüs pompası

6-Göğüs Pompası

Çalışan annelerin kurtarıcısı diyebileceğimiz göğüs pompası ile göğsünüzde biriken sütü depolamak çok kolay. Gün içerisinde farklı nedenlerle bebeğinizden ayrılmak zorunda kalıyorsanız bebeğinizin anne sütünden mahrum kalmaması için kesinlikle almanızı öneririz. Piyasa farklı markaların ürünleri mevcut fakat tavsiyemiz Philips Avent ürünlerini tercih etmeniz.

göğüs kremi

7-Göğüs Kremi ve Pedi

Göğüs ucu problemleri emzirmeye başlar başlamaz ortaya çıkabilir ve emzirme süresince devam eder. Bu sorunla baş etmeye çalışan anneler ve anne adayları ise; birçok zorlukla ve en önemlisi de acıyla karşılaşmaktadırlar. Göğüs ucu kremleri; Emzirme sebebi ile oluşan göğüs ucu sorunlarını azaltarak annelerin daha sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmesine yardımcı olur.

Emziren annenin memesinden süt sızması normal ve sık görülen bir durumdur. Her anne emzirme döneminde bu sorunu yaşayabilir. Ancak bazı anneler için bu durum gerçekten problem yaratır. Süt sızıntılarının kıyafetlerinizden belli olmasını önlemek için göğüs pedi kullanmayı deneyebilirsiniz.

anne sütü arttırıcı

8-Anne Sütü Arttırıcı

Bebeğinizi uzun süre emzirebilme konusu her annede farklı olabilir, bu süre anne sütünün miktarı ile ilgilidir. Sütünüzü artırmak ve emzirme süresini uzatabilmek için süt arttırıcı ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Süt arttırıcı bitkisel çaylar, malt içecekleri gibi ürünleri market, bebek ürünleri satan mağazalar ve internet üzerinden satın alabilirsiniz. Uzun süre ve düzenli kullanmanızı doğru sonuç alabilmeniz için önemli.

ana kucağı

9-Ana Kucağı

Bebeğiniz güvenle taşımak için hastane çıkışından itibaren kullanılan ve ilk önce alınması gerekenlerden biridir ana kucağı. Ana kucağı anne kucağının verdiği desteği vermektedir. Bebek, bu koltuğa oturduğu zaman sanki annesinin kucağındaymış gibi olur. Kendisini huzurlu hissedir. Bundan dolayı da arkasına rahat bir şekilde yaslanır ve huzurun yanında konforu da hisseder. Ana kucaklarını ev ya da oto koltuğu şeklinde tercih edebilirsiniz. Bazıları bu iki tür kullanım için uygundur.

beşik

10-Beşik

Doğumdan sonra bebeğinizi kucağınıza alıp evinize döndüğünüzde, akla gelen en önemli sorulardan birisi bebeğinizi nereye yatıracağınızdır. Beşikler bu konuda en güzel çözümlerden birisidir hatta uyumayan bebekler için en iyi çözümdür. Farklı malzemelerden üretilmiş bir çok farklı ürünü mevcut. Bebeğinize ve evinize en uygun modeli tercih edebilirsiniz.